کاهش 85 درصدی سفارشات کسب و کارها در بحران کرونا ویروس

با بررسی آمارهای بهمن و اسفند سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ، نتیجه گیری بر این اساس گردید :

  • ورودی درخواستها (سفارشات ) تجهیزات و ابزارآلات صنعتی از شرکتها و پیمانکاران با کاهش ۸۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل
  • ورودی درخواستهای تجهیزات و ابزارآلات صنعتی از شرکتها نسبت به آذر و دیماه با کاهش ۷۰ درصدی
  • اجرایی شدن درخواستها ( بعد از ارسال پروفرما ) با کاهش بیش از ۵۰ درصدی نسبت به دو ماه گذشته و کاهش ۹۰ درصدی نسبت به سال گذشته

این آمار مربوط به شرکت تهران ابزار میباشد و البته نمایی جدی و مشابه را در کل صنایع و پروژه ها شاهد هستیم .

بحران رکود کرونایی و چند پیشنهاد برای مسئولین کشور

لذا پیشنهادات و درخواستهایی را از مسئولین محترم کشوری برای حال حاضر و آینده کسب و کارها ارائه میدهیم :

پرداخت فوری مطالبات پیمانکاران و شرکتها

برای شرکتها و کسب و کارهایی که طرف حساب آنها دولت و یا شرکتهای دولتی هستند و مطالباتی را به شرکتهای خصوصی دارند ، خواسته شود در حداقل زمان ممکن نسبت به پرداخت مطالبات پیمانکاران و شرکتهای خصوصی اقدام نمایند تا در پایان سال بتوانند نسبت به پرداخت حقوق و هزینه های پایان سال خود اهتمام داشته باشند .

عدم دریافت اجاره بهای واحدهای دولتی

از دولت و نهادهایی که مالک املاک و دفاتر تجاری و اداری و تولیدی هستند خواسته شود تا نسبت به تخفیف حداکثری برای اخذ اجاره و … املاک خود تصمیم گیری نمایند . تا بخشی از مشکلات مالی بنگاهها و شرکتهایی که مستاجر دولت یا نهادهای حکومتی هستند ، مرتفع شده باشد .

تدابیر مالیاتی برای سال مالی ۹۸

بخشنامه ای از جانب دولت برای واقع نگری رکود بی سابقه ی کسب و کارها و تجارت صادر شود و برای سال مالی آینده و محاسبات مالیات بر درآمد ها ، تخفیفی جدی لحاظ گردد .

عدم دریافت حق بیمه سهم تامین اجتماعی

به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شود تا برنامه ریزی برای عدم دریافت سهم تامین اجتماعی ( حدود ۳۰ درصد از حقوق کارگران و کارمندان شرکتها ) بابت لیست های حقوق اسفند و فروردین  را صورت دهد . چراکه شرکتها و کارخانجات عملا در این ۲ ماه فقط بر اساس اخلاق و انسانیت ، پرداخت حقوق را برای خود واجب کرده اند و روا نیست از این رفتار انسانی و اخلاقی ، سازمان تامین اجتماعی سهم خواهی کند .

تمهیدات لازم برای رکود کرونایی

درباره مالیات بر حقوق ، مهلت پرداخت ارزش افزوده ، بستن حسابهای پایان دوره شرکتها و… نیز تدابیری اتخاذ شود تا روح همبستگی مردم و ساختار شرکتها ، اشتغال و امثالهم در معرض خطر نباشند .

حرف آخر با مسئولین درباره بحران کرونا ویروس

مسئولین محترم کشور ، نهادهای دولتی و حکومتی ، باید بخشی از گرفتاریهای پیش آمده برای کسب و کارها را به عهده بگیرند . چراکه این بحران یک بحران ملی و همه گیر است . در واقع در این درخواستها و پیشنهادات برای دولت – که امکان تکمیل و تصحیح آن از جانب متخصصین و کارشناسان مفروض است – همگی بر اساس روحیه و رفتار اخلاقی و انسانی ارائه گردیده و عملا دولت در این موارد لازم نیست مبالغی را پرداخت نماید ، بلکه فقط باید از بخشی از درآمدهای خود دست بکشد و اجازه بدهد مشکلات کسب و کارها از اینی که هست بیشتر نشود .

در پایان آرزوی توفیق و پیروزی برای همه ی دست اندکاران مرتبط با بحران کرونا ویروس ، بویژه پزشکان ، پرستاران ، مسئولین بهداشت و درمان کشور دارم و امیدوارم هر چه زودتر با همت ، دقت و رعایت مردم عزیز ایران ، این بحران ریشه کن شود . آمین .

 

پیشنهادات و درخواستهای مرتبط با این موضوع را در همین صفحه ارسال بفرمایید . منتشر میشود 

 

 

قبلی «
بعدی »

۵ دیدگاه ها

  1. خیلی خوب میشود اگر همه ی هموطنان و ایرانی ها هم از پیشنهاد وصول مطالبات ، مخصوصا اجاره دفتر و مغازه و فروشگاه برای یکی دوماه ، استفاده کنند . اگر همه یکصدا باشند ، مشکلی برای کسی پیش نمیاد . بشرط اینکه دوباره سودجویان و نامردها ، این وسط نخوان از این گرفتاری مردم برای خودشون سودجویی کنن .

    • اتفاقا یکی از دوستان امروز تعریف میکرد که توی تلویزیون یا اخبار ، یک مالک پاساژ اومده و به همه ی حدود ۲۰۰ تا مغازه دار ( مستاجرهای پاساژ) اعلام کرده ، هیچکی لازم نیست اجاره اسفند و فروردین را پرداخت کنه . البته که اینکار خیلی خیلی واقعا بزرگه و توقع نیست که همه اینکار را بکنن . بالاخره حتما مالکان دفاتر و فروشگاهها هم گرفتاری خودشون رو دارند . اما همین که حواسمون باشه که میشه بخاطر این ماجرا مقداری گذشت داشت و سخت گیری ها را کم کرد . حتما نتایج خیلی خوبی برای همه ی مردم خواهد داشت .

  2. خیلی رویایی و ارمانی فکر میکنین . من فکر میکنم اگه دولت مالیات ها رو چند برابر نکنه واسه سال بعد ، کلی منت سر ملت خواهد گداشت . متاسفانه خیلی بعیده که تا این حد بفکر کاسبی و خرج و مخارج مردم باشند . همین الان توی چهارتا دونه ماسک و دستکش گیر کردن .

  3. اگر مردم اتحاد ملی داشته باشند میشود از این مشکل به سلامت ردشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: امکان راست کلیک وجود ندارد